Clash of Clans

محمدشریف، جمیلی

۱ حوت ۱۳۹۴

652 بار


این صفحه را به اشتراک بگذارید:

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Print this page

زیاد شدن امکانات تکنالوژی و به دست آمدن دنیای معلومات با توجه به اینکه برای انسان سهولت خلق می‌کند، به خودی خود، نفس استفاده از آن وقت آدم‌ها را نیز مصرف می‌کند. از سوی دیگر در قالب این تکنالوژی معلوماتی، موضوعات وفعالیت‌هایی وجود دارد که با اندکی غفلت در تفکر و اندشه انسان تاثیر منفی می‌گذارد که از جمله بازی‌هایی است که در انترنت به صورت آنلاین بازی می‌شود.در این مقاله بازی نام برده شده از زاویه‌های مختلف تحت بررسی قرارگرفته است و در تاثیرگزاری آن بالای ذهن وروان انسان تاثیر زیادی می‌گذارد.

«Clash of Clans»به معنای جنگ میان قبایل، یک بازی ویدیویی راهبردی آنلاین وکاملاً رایگان برای تلفن همراه وتبلت می‌باشد. برای اولین بارتوسط شرکت سوپرسل درشهر«هلسینکی» پایتخت کشورهزارجهیل «فنلند» طراحی شد. این بازی انترنیتی برای بار اول به تاریخ دوم اکتبر سال ۲۰۱۲ میلادی برای سیستم عامل (IOS) منتشرگردید، بعداً برای سیستم عامل (Android) در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۳ میلادی درکاندا وفنلندو نهایتاً درهفتم اکتبر۲۰۱۳ میلادی در (Google Play) بصورت بین المللی برای سیستم عامل منتشرشد.

بازی جدید«Clash of Clans» بازی کاملاً آنلاین درسبک بازی‌های استراتیژیک برای سیستم عامل (Android) است که ازجمله امتیاز (۴٫۶_۵) در (Play story) پرطرفدارترین بازی‌های (Android) بصورت رایگان بشمار می‌رود. شما دراین بازی این امکان را دراختیاردارید که دهکده وامپراطوری خویش را باسلیقه خود بنا کنید و با ابزارهای دردست داشته، یک دهکده‌ی منحصر به فرد خودتان را ساخته و آنرا رونق بخشید ونیز درجنگ‌های مختلف بردهکده‌های دیگر غالب شوید. اما بنای دهکده برای شما آنقدرهم آسان نیست که شما تصوردارید، بلکه درهنگام کمبود ابزارها دشمنان مختلف به شما حمله ور گردیده که شما باید با استراتیژی خویش ایشان را سرکوب سازید. بنابرین برنده یا بازنده شدن شما در نبردها رابطه مستقیمی با فکر استراتیژیک وحمله‌ی‌تان دارد؛ زیرا دراین بازی شما با انواع دهکده‌ها روبروهستید و با دیگرکاربران جهان به رقابت می‌پردازید. از اینروست که این بازی شما را کاملاً به خودش وابسته ساخته و به گونه‌ای معتاد آن می‌شوید که حتی به باور عده‌ای از بازیکنان، اگر شما به آن معتاد نشوید درواقع شانس بزرگی را نصیب خواهیدشد.

اما امروزه متأسفانه اینگونه سرگرمی‌ها دربین نوجوانان وجوانان جهان به گونه‌ای مروج گردیده است که حتا جوانان ساعت‌ها اوقات خویش را صرف این بازی‌ها می‌کنند، هرگز فکر وتصور ضیاع اوقات خویش را درطول اوقات این بازی ندارند. ازجهت دیگر اگر ما یک نگاه کوتاهی به اصل اینگونه سرگرمی‌ها داشته باشیم، درمی‌یابیم که هدف کلی و اساسی از ساخت این گونه سرگرمی‌ها ایجاد مصروفیت ذهنی برای افراد گوناگون در جوامع است که باعث عقب‌مانی وفقردرعرصه علم وتکنالوژی جدید ومدرن می‌شود؛ زیرا این گونه نوآوری‌ها افکار کلی وزمینه ساز تمدنی جامعه را خشک ساخته وجوانان را ازفعالیت‌های درون جامعه‌ای و ابداع در درون اجتماع باز می‌دارد و به سمت خود می‌کشاند. براساس آمارهای اولیه اقتصادی که ازاین بازی منتشر گردیده است بر می‌آید که تنها دریک شبانه روزعواید این بازی به بیش از یک میلیون دالر می‌رسد، این خود نیز نشان دهنده‌ی ضربه‌ی بزرگ اقتصادی دریک جامعه‌ی فقیرمی‌باشد.

اما اگر از دید اجتماعی به این بازی نگرسته شود، نفس این بازی درپهلوی موضوعات دیگر، روحیه قوم پروری، خشونت‌گرایی، تعرض و تهاجم را در افکار جوانان ونوجونان به  وجود می‌آورد. از این منظر تلاش شود، تا از انجام این بازی‌ها که مدام در فسبوک‌ها تبلیغات می‌کنند دوری کنیم و در باره‌ی اضرار آن به دیگران معلومات دهیم.

 


نظرات:

بلی من هم خیلی زیاد میشود که از این گیم استفاده میکنم و خیلی من را سرگرم خود میسازد و گاهی دلم میشه هیچ این گیم را بسته نکنم

توسط: عترف

(حوت ۲, ۱۳۹۴)


به نظر من هم کیش اف کین خوب نیست

توسط: ali

(حمل ۵, ۱۳۹۵)


نظر شما چیست؟