دوست دارم اینگونه انسان باشم

دوست دارم اینگونه انسان باشم

سونیا، چهارم دال دختران

۲۹ سرطان ۱۳۹۸

1191 بار


این صفحه را به اشتراک بگذارید:

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Print this page

من می‌خواهم جمله‌ای را که دوست دارم، «اینگونه انسان باشم» فقط با یک کلمه که خیلی معروف و با معنی است و یک کلمه‌ای که همه‌ی ما دوست داریم، در زندگی ما داشته‌باشیم و با یک کلمه‌ای که همه‌ی انسان‌های هدف‌مند در جهان به خاطر به دست آوردن آن، تلاش می‌کنند به شما بگویم؛ بله آن کلمه «موفقیت» است. من دوست دارم اینگونه انسان باشم؛ یک انسان موفق، یک انسان هدف‌مند. من دوست دارم تجربه کنم و ببینم آن انسانی که می‌خواهم باشم، چگونه انسانی‌است.

به نظر من برای تبدیل شدن به یک انسانی که دوست داریم باشیم، باید سعی و تلاشی بسیار کرد. باید در راستای آن اهداف و آرزوهای خودمان حرکت کنیم. اهداف و آرزوهایی که خیلی با معیارهای دیگران سازگار نیست، یا برای آنها قابل درک نیست؛ اما مهم این است که ما می‌خواهیم انسانی باشیم که می‌خواهیم.

به نظر من برای موفق بودن، اصلن مهم نیست که در کجا زندگی می‌کنیم و یا چند سال داریم، ممکن است همیشه موفقیت را برای خودمان دور و دراز تصور کنیم. مگر به دست آوردن موفقیت خیلی کار آسانی است. فقط کافی است عزم را جزم نموده، با یک اراده‌ی قوی حرکت کنیم. ما انسان‌ها می‌توانیم خیلی کارها و فعالیت‌ها را انجام دهیم، کارهایی که تمام دنیا از قابلیت‌های مان، انگشت به دهان بمانند. کلمه‌ی موفقیت همه‌چیز را در بر می‌گیرد. برای موفق بودن کافی‌است برنامه‌ریزی داشته‌باشیم.

اهداف واقع‌بینانه برای مان تعیین کنیم. جسور باشیم، اعتماد به نفس داشته‌باشیم، موفقیت را تجسم کنیم، انسان دوست باشیم، پس باید از همین حالا حرف را کنار گذاشته، وارد عمل شویم و فعال باشیم در همه کار. با داشتن هم‌چون خصوصیت‌های ذکر شده، با اراده‌ی قوی و محکم می‌توانیم از همین حالا شروع کنیم، اگر هزاران کوه و دریا هم سر راه مان باشد، از آن کوه و دریا عبور نموده و به قله‌ی موفقیت برسیم. پس من دوست دارم اینگونه انسان باشم.


نظر شما چیست؟