مادرم؛ فرشته‌ی رویاهایم

مادرم؛ فرشته‌ی رویاهایم

اناهیتا ماندگار

۲۰ ثور ۱۳۹۷

1507 بار


این صفحه را به اشتراک بگذارید:

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Print this page

سلام به تو ای فرشته‌ی رویاهای من

مادر یعنی عشق، عشق یعنی محبت، محبت یعنی زندگی، زندگی یعنی نفس های تو. با هر واژه‌ای که بخواهم تعریفت کنم، باز هم کم است. هیچ چیزی مادر شده نمی‌تواند. مادر بهترین تحفه‌ی خداوند و معنای روشن سپاسگزاری انسان از خدای بزرگ است. قدر مادر خود  را بدانیم. مادر گل سرسبد جامعه است. مادر خیلی دوستت دارم. تو فرشته‌ی روی زمینی. تو بهترینی مادرم. من هیچگاه در بی‌تو بودن فکر نمی‌کنم؛ چون می دانم همیشه در هر لحظه همراهم استی. فرشته‌ی من زندگی بدون تو اصلن امکان ندارد. خانه‌ای بدون تو جهنم است.

همیشه می‌گفتم مادر درد دارم؛ می‌گفتی به جانم. می‌گفتم گرسنه ام؛ می‌گفتی بخور از سهم نانم. مادر همیشه کوشش کردی چیزی از دیگران کم نداشته باشم. برای جوان شدنم موهای زیبایت را سفید کردی. مرا ببخش از این که گاهی ناراحتت کردم. مادر هیچ از یک بدرفتاری‌هایم را به دل نگرفتی. هرچه می‌گویم قبول می‌کنی. نمی‌دانم چطور این همه زحمت‌هایت را جبران کنم. می‌دانی مادرم تو از همه برایم بهترینی، هیچ‌کس برایم “تو” نمی‌شود. تمام زندگی من وابسته به توست. تکیه‌گاه زندگی من تویی.

مادر قوی‌ترین زن دنیاست. هرچه درد، سختی، مشکلات… است تحمل می‌کند. هیچ‌گاه با کسی دردهایش را در میان نمی‌گذارد. مادر کوه صبر و بردباری است. مادر آن قدر دوستت دارم که می‌خواهم تا آخرین نفس دستت در دستم باشد. پیش چشمانم باشی تا با دیدن تو امید زندگی من بیشتر و بیشتر شود؛ چون زندگی بدون تو امکان ندارد. مادر خورشید درخشانی است که در زندگی هر فرد می‌درخشد. از بس که مادر زیباست هیچ جمله‌ای نمی‌تواند زیبایی‌هایش را بیان کند. مادر تنها کسی است که یک دختر می‌تواند، با او دردها و رازهایش را بگوید. مادر گلی است که در هیچ گلستانی پیدا نمی‌شود. مادر تنها کسی است که با گریه‌هایم گریه و با لبخندم می‌خندد. هرچه بخواهم بگویم باز هم واژه‌ای پیدا نمی‌شود که مرا قناعت دهم که با آن واژه شما را تعریف کرده‌باشم، هرچه می‌کوشم، باز هم مادر همان مادر است. مادر دوستت دارم!

 

 


نظرات:

در مورد هرچه بیگیم کم است

توسط: رحمت

(ثور ۲۶, ۱۳۹۷)


«مادر »بعد از اللّه تنهاترین و نایاب ترین واژه محبت است .

توسط: معین

(ثور ۲۶, ۱۳۹۷)


عالی بود قلمت رساباد

توسط: Esmatullah

(جوزا ۳, ۱۳۹۷)


نظر شما چیست؟