مادر؛ سرچشمه‌ی مهر و الگوی زندگی  از روز جهانی مادر در معرفت تجلیل شد

مادر؛ سرچشمه‌ی مهر و الگوی زندگی از روز جهانی مادر در معرفت تجلیل شد

۱۰ سرطان ۱۳۹۷

بار


این صفحه را به اشتراک بگذارید:

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

 

از روز جهانی مادر پنج‌شنبه ۷ سرطان ۱۳۹۷ در لیسه‌ی عالی معرفت- در ایدیتوریم فرانسیس دوسوزا- تجلیل به عمل آمد. برنامه‌ی بزرگ‌داشت از مقام والای مادر، با ترانه‌های شیرین توسط گروه ترانه‌خوانی معرفت، سخن‌رانی سخن‌رانان، گفت‌وگوی دوستانه با جمعی از استادان، نمایش فیلم از زندگی چند مادر نمونه، نمایش ورزشی، اهدای تصدیق‌نامه به دانش‌‌آموزان حرفه و فن، اهدای نشان قهرمانی به قهرمان تورنمنت فوتسال ۱۳۹۷ معرفت و اهدای تقدیرنامه به دختران پایه‌های دوره‌ی ابتدایی که در بخش دوش مقام اول را به دست آورده بودند، همراه بود.

حسین هزاره رییس هیات مدیره‌ی موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت، ضمن مبارک‌بادی روز جهانی مادر به مادران حاضر، یاد آور شد که زحمت‌هایی که مادران برای پرورش اولاد شان می‌کشند بسیار سنگین و با اهمیت است. از سویی ایشان خاطر نشان ساخت که تداوم نسل بشر در روی زمین به دوش مادران است. به گفته‌ی ایشان، نقش آنان در تربیت فرزندان شان برای پیشرفت جامعه‌ی بشری و ساختن یک زندگی با ارزش‌های مقدس انسانی، از اهمیت والا برخوردار است. هم‌چنان ایشان اضافه می‌کند که تنها مادران است که برای تعلیم و پرورش فرزندان از هیچ‌گونه سعی و تلاش دریغ نمی‌کنند.

محمد حسین سرامد، رییس اجرایی موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت، برنامه‌ی جشن مادر را فرصتی دانست که به گفته‌ی ایشان، بهانه‌ای شده است که همراه با دوستان و همکاران از مقام ولای مادر قدردانی شود. ایشان از نمادین شدن تجلیل از روز مادر، در یک روز مشخص سخن گفت و خاطر نشان ساخت که تجلیل از مقام مادر نباید به کلیشه‌ای تبدیل شود که همه‌ساله در ۲۴ جوزا از آن تجلیل به عمل آید. وی خاطر نشان ساخت: رسالت ما همه‌ساله تقدیر و سپاس‌گزاری از تمام مادران در معرفت است. ما نباید روز مادر را تنها محصور به ۲۴ جوزا بسازیم، بلکه همه روزه با مادران مطابق با شان و حرمت مادران خود رفتار کنیم و با جایگاه آنان حرمت قایل شویم. آقای سرامد در ادامه‌ی صحبت‌هایش تجلیل از روز مادر را احترام گذاشتن به شان و مقام مادری عنوان کرد و گفت: روز مادر صرف روز احترام گذاشتن به شخص مادر به عنوان یک فرد خاص  نیست، بلکه روز مادر احترام گذاشتن به یک نقش، به یک شان و به یک رابطه است که ما در معرفت با حرمت‌گذاشتن به مقام مادر به یک جای‌گاه انسانی به نام «مادری» اقدام می‌کنیم. از این جهت به باور ایشان روز مادر روز حرمت‌گذاری به «مادری» است که به مثابه‌ی یک نقش، یک رابطه و یک زندگی در زندگی انسانی‌ست. به گفته‌ی ایشان احترام گذاشتن به مادری، احترام گذاشتن به زندگی است. آقای سرامد اضافه می‌کند که ارزش‌گزاری به مادر از اهمیت ولایی در معرفت برخوردار است و رابطه‌ی آن با نقش معلم در معرفت کمابیش یکسان است، زیرا به باور ایشان، کار معلم و کادر مادر به عنوان آموزگاران راه زندگی برای فرزندان و ترقی زندگی اجتماعی از اهمیت بالا برخوردار است.

برنامه‌ی تجلیل از مقام مادر که توسط شورای دانش‌آموزی و با مدیریت معاونت پرورشی راه‌اندازی شده‌بود با سخنان آقای مهاجر معاون پرورشی لیسه‌ی عالی معرفت پایان یافت. آقای مهاجر ضمن سپاس‌گزاری از همکاران امنیتی و بخش‌های گوناگون که در برگزاری برنامه سهم گرفته‌بودند، مادران را «دوست‌داشتنی» توصیف کرد، زیرا به گفته‌ی ایشان تداوم نسل بشر وابسته به وجود مادران است.

در حاشیه‌ی این برنامه، نمایش‌گاهی از طرف گالری و آموزش نقاشی معرفت‌، راه‌اندازی شده‌بود که با استقبال گرم اشتراک کنندگان همراه بود.

احمدعلی حسنی


متآسفیم، نظر دهی غیر فعال است.