دانشگاه پولسوخته

دانشگاه پولسوخته

نادیه موسوی صنف هفتم سواد حیاتی

۳۱ جوزا ۱۳۹۵

772 بار


این صفحه را به اشتراک بگذارید:

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Print this page

دانشگاه پولسوخته یکی از بزرگترین دانشگاه‌ها در سطح افغانستان می‌باشد. کمتر دانشگاهی را می‌توان در براعظم‌های دیگر یافت که شبیه این باشد. انجا یک فضای قشنگ دارد، هرکس از دیدنش لذت می‌برد و هرکسی آرزو دارد که یکبار به این دانشگاه برود و در آن درس بخواند. صنف‌های رنگارنگ دارد و از کنار صنف‌های آن جوی آب روان است که در آن ماهی‌های رنگارنگ است. لباس دانشجویانش هم مختلف است. هرکسی ازاد است. از لحاظ درسی دارای مضامین مختلف اند، تریاک، پودر، نسوار، سگرت وغیره. دانشجویانش آنقدر درس‌هایشان را دوست دارند که شب و روز در برابر شعله‌ی کم رنگ آتش مصروف اند.

وضعیت صحی و نظافت آنان نمونه و الگو است. تیب‌های مختلف می‌زنند واز عطر‌های خوشبو و زیبا استفاده می‌کنند که محیط و محل بود وباش شان نیز عطرآگین است. خلاصه گفته می‌توانم که دانشگاه پولسوخته یکی از دانشگاه‌های مدرن و پیشرفته است. مدیر آن آقای دودی می‌باشد. وی در یکی از مصاحبه‌هایش در شبکه خنده گفته بود که دانشگاه از طرف دولت بسیار حمایت می شود و تمام فرزندان که پدرانشان در دولت مقام دارند، دراین دانشگاه درس می‌خوانند.  داننشجویان زیادی برای راه یافتن و عضویت گرفتن در دانشگاه درخواستی می‌دهند، اما به لحاظ جا و تعدد دانشجویان نمی‌توانیم آنان را بپذیریم.

از دولت جمهوری اسلامی افغانستان می‌خواهیم که  اگر ممکن است جای بزرگتر از اینجا را برای ما در نظر بگیرند تا علاقمندان همه بتوانند عضویت بگیرند واز آموزش بی بهره نمانند. ما تلاش می‌کنیم که در کنار سایر ادارات ودانشگاه‌های کشور، جزء افتخارآفرینان برای وطن باشیم. درخواست ویژه‌ی از رییس جمهور دارم اینکه لازم نیست فرزندانش را به خارج از کشور بفرستد، به هر اندازه که امکانات خواسته باشد، ما در اختیار داریم و آن رامی‌توانیم در اختیار فرزندان رییس جمهور نیز قرار دهیم.

استادان ما دارای استعداد فوق‌العاده اند. علاوه بر تخصص در رشته که درس خوانده، رشته‌های دیگری چون مبایل دزد، موتر دزد، بایسکل دزد و سایر کمالاتی اینگونه‌ای را نیز فراگرفته است. از مردم خود می‌خواهیم که با ما همکاری نموده و بتوانیم یک فضای صمیمانه ودوستانه را میان هم بوجود بیاوریم. فراموش نکنیم که جا دارد از مردم خود سپاسگذاری کنم که با انتخاب بجا و شایسته شان توانستند جناب اشرف غنی را به مقام ریاست جمهوری برسانند. از لطف و مهربانی مردم وشخص رییس جمهور، خوشبختانه وضعیت‌ دانشگاه‌های ما نیز بهبود پیدا کرده و تعداد مراجعین و دانشجویانش نیز بالا رفته است.

هرچند در دوران کرزی نیز وضعیت کاری ما خوب بود، اما نه به اندازه که جناب محمداشرف غنی رییس جمهور کنونی به ما توجه و علاقمندی نشان می‌دهد. با وجودی که ما خدمات صادقانه را برای همشهریان عزیز خود فراهم می‌کنیم، اما هستند افرادی که بر ضد ما فعالیت را شروع کرده و تلاش دارد تا با بستن دروازه دانشگاه‌ روزنه امید و روشنی را از روی مردم ما بگیرد. این مساله برای ما سوال برانگیز شده است که چرا در دروان حکومت کرزی کسی مانع فعالیت ما نمی شد، اکنون  که رییس جمهور متفکر و باسواد داریم و شهروندان ما باید نیز با سواد شوند، افراد جاهل و نادان می‌آیند و تلاش می کنند دروازه دانشگاه پولسوخته را که یک دانشگاه مردمی می باشد، ببندند.


نظر شما چیست؟