نیکوداشت از روزجهانی کتاب، قلم و کارگر در معرفت

نیکوداشت از روزجهانی کتاب، قلم و کارگر در معرفت
زمان 1395/02/20
مکان لیسه عالی معرفت، کابل افغانستان
برگزار کننده موسسه ارتقای ظرفیت مدنی معرفت

توضیحات:

شورای دانش‌آموزان لیسه عالی معرفت از روز جهانی کتاب، قلم و کارگر به روز دوشنبه(۲۰ثور) نیکوداشت به عمل آورد. در این برنامه هیئات اداری موسسه ارتقای ظرفیت مدنی معرفت، استادان، دانش‌آموزان و کارگران اشتراک کرده بودند. هدف از برگزاری این برنامه ارج نهادن به کتاب و قلم و حمایت از کارگران عنوان شده‌بود. گرداننده‌گان برنامه پس از تلاوت آیت‌الله مجید، به دکلمه‌ی زیبا پرداختند و تاریخچه روز جهانی کتاب و کارگر را به خوانش گرفتند. گرداننده از مهمان برنامه، رضا میرزایی مدیر شورای علمی لیسه عالی معرفت، دعوت کرد تا صحبت‌هایش را با دانش‌آموزان شریک سازد.

مدیر شورای علمی لیسه عالی معرفت ضمن تبریک گفتن روز جهانی کارگر به تمام کارگران به خاطرات و سرگذشت خود وخانواده‌اش به دیار غربت پرداخت. وی از مشقت‌ها و تلاش‌های پدرکارگرش یاد کرد و گفت که درس و تحصیل‌اش علاوه بر تلاش‌های فردی‌اش، حاصل حمایت پدرش بوده‌است. وی افزود که پدرش با کارگری شاقه در ایران توانست که وی را حمایت کند تا از دانشگاه فارغ و اکنون به سمت استاد در دانشگاه کابل ایفای وظیفه کند.

گروه سرود وموسیقی لیسه عالی معرفت برای حمایت از کارگران سرود زیبای را تهیه و اجرا کردند. این سرود با استقبال گرم از کارگران، دانش‌آموزان، استادان و سایر اشتراک کنندگان مواجه شد. درختم دانش‌آموزان لباس‌های مختلف کارگردان را به تن کرده و جملات زیبا و معناداری را مرتبط به شغل شان برای اشتراک کنندگان بیان داشتند.

ختم برنامه همراه بود با توزیع تحفه‌ها به کارگران. شورای دانش‌آموزان تحفه‌های را که برای کارگران تهیه کرده بودند، توزیع کردند. سرور یکی از کارگران نیز به نوبه خود با نواختن دنبوره روزجهانی کارگر را به سایر همکارانش تبریک گفت و از برگزار کنندگان برنامه سپاسگذاری کرد.

 


این صفحه را به اشتراک بگذارید:

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Print this page