سخن‌ران برتر سال معرفت مشخص شد

سخن‌ران برتر سال معرفت مشخص شد
زمان 1396/07/22
مکان لیسه‌ی عالی معرفت
برگزار کننده موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت

توضیحات:

سخن‌ران برتر سال از میان دانش‌آموزان لیسه‌ی عالی معرفت انتخاب شد. برنامه‌ی سخن‌ران برتر سال که از سوی انجمن سیمنارهای شورای دانش‌آموزی لیسه‌ی عالی معرفت، با مدیریت و نظارت معاونت پرورشی لیسه‌ی عالی معرفت راه اندازی شده‌بود، طی برنامه‌ی رقابتی در سه مرحله بهترین سخن‌ران سال را انتخاب کردند.
این برنامه که به صورت رقابتی میان در میان دانش‌آموزان لیسه‌ی عالی معرفت راه‌اندازی شده‌بود، در نخست شمار زیادی دانش‌آموزان از پایه‌های پنجم تا دوازدهم از بخش دخترها و پسرها، در این رقابت شرکت کردند. بعد از بررسی سخن‌رانی‌های ایراد شده در مرحله‌ی نخست، هیات داور ۶ نفر داوطلب را برای دور بعدی انتخاب کردند. این رقابت که در سه دوره نهایی شد، در میان ۶ نفر شرکت کننده، مصطفا کمال، نثارعلی ایثار و میثم افتخار از بخش پسران، مریم اصغری، صدیقه عطایی و شکیلا محمدی از بخش دخترها، به مرحله‌ی بعدی راه ‌یافتند. در مرحله‌ی بعدی این شش اشتراک کننده برای راه‌یابی به دور نهایی، باید به شمول رای استادان رای دانش‌آموزان را نیز به‌دست می‌آوردند که رای ۵۰ دانش‌آموز برابر رای یک داور حساب می‌شد. این بار، بعد از شمارش آرای به‌دست آمده، شکیلا محمدی، صدیقه عطایی و مریم اصغری به دور نهایی راه‌یافتند.
سپس این سه اشتراک‌کننده‌ی نهایی زیر نظر استاد راهنما، با موضوع‌های انتخاب شده، در روز معین در برنامه‌ی صبح‌گاهی سخن‌رانی کردند. این بار هیات داور که از میان استادان بی‌طرف انتخاب شدند، سخن‌رانی آنان را بررسی کردند. بعد از بررسی هیات داور، مجموع آرای کسی که بلندتر از همه بود به عنوان برترین سخن‌ران سال انتخاب می‌شد. بعد از اینکه مجموع رای‌های داده شده توحید شد، شکیلا محمدی دانش‌آموز صنف دوازدهم با کسب بیشترین رای لقب سخن‌ران برتر سال را دریافت کرد، صدیقه عطایی مقام دوم را از آن خود کرد و مریم اصغری، در جایگاه سوم قرار گرفت.
تندیس خاص سخن‌ران برتر سال به شکیلا محمدی اهدا شد و دو سخن‌ران دیگر با لوح تقدیر، تشویق شدند. استاد عزیز رویش در حین اهدای تقدیرنامه و تندیس سخن‌ران برتر سال برای تمامی اشتراک‌کننده‌های سخن‌ران برتر سال آرزوی موفقیت کرد و پا گذاشتن در عرصه‌ی سخن و سخن‌وری را برای آن‌ها، تجربه‌ی آموزنده خواند. در ادامه آصف مهاجر معاون پرورشی لیسه‌ی عالی معرفت، ضمن برگزاری موفقانه‌ی این برنامه، اظهار داشت: ما در معاونت پرورشی تلاش می‌کنیم که هر سال در این طور برنامه‌ها تخصصی‌ و حرفه‌ای تر پیش برویم تا دانش‌آموزان ما قادر شوند با معیارهای که لازمه‌ی یک سخن‌رانی حرفه‌ای است، سخن‌رانی کنند و در حضور جمع سخن بگویند.
برنامه‌ی سخن‌را برتر سال همه‌ساله در لیسه‌ی عالی معرفت توسط انجمن سیمنارهای شورای دانش‌آموزی راه‌اندازی می‌شود که طی یک روند رقابتی میان دانش‌آموزان، از دوره‌ی ابتدایی تا لیسه‌ دنبال شده، سخن‌ران برتر سال انتخاب می‌شود.

احمدعلی حسنی


این صفحه را به اشتراک بگذارید:

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Print this page