نتایج نهایی دوره‌های متوسطه و لیسه اعلان شد

نتایج نهایی دوره‌های متوسطه و لیسه اعلان شد
زمان 1397/09/29
مکان لیسه‌ی عالی معرفت
برگزار کننده موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت

توضیحات:

پنج‌شنبه ۲۹ قوس ۱۳۹۷ نتایج امتحانات سالانه‌ی دوره‌های متوسطه و لیسه،‌ در لیسه‌ی عالی معرفت در یک برنامه‌ی رسمی در ایدیتوریم فرانسیس دوسوزا اعلان شد.

در این برنامه از ممتازان معرفت به صورت ویژه تحسین شد و اول‌نمره‌ها، دوم‌نمره‌ها و سوم‌نمره‌های هر صنف با اهدای تقدیرنامه مورد تشویق قرار گرفتند. همراه با تقدیر از اول‌نمره‌ها، دوم‌نمره‌ها و سوم‌نمره‌ها، اول‌نمره‌های عمومی مکتب نیز تقدیر شدند که این دانش‌آموزان در امتحانات سالانه صددرصد نمره‌ی کامل در تمامی مضمون‌ها کسب کرده‌اند. اول‌نمره‌های عمومی، حیات‌الله فرزند محمدالله دانش‌آموز صنف دوازدهم ب پسران، الطاف فرزند غلام‌یحیا از صنف دوازدهم ج پسران، رحمت‌الله فرزند عبدال‌حمید از یازدهم ب پسران از دوره‌ی لیسه، محمد فرزند علی‌باز از صنف نهم الف پسران، معصمومه فرزند محمدامان از صنف نهم ب دختران، الاهه فرزند علی‌خان از نهم الف دختران، یلدا فرزند محمدعلی از صنف هشتم الف دختران، پروانه فرزند علی‌مدد از صنف هفتم ب دختران در بخش متوسطه، فرشته فرزند محمدحسین از صنف ششم سواد حیاتی، مجتبا فرزند محمدآصف از صنف ششم الف پسران، فرشته فرزند رحمت‌الله از صنف ششم الف دختران، نیلا فرزند خداداد از صنف ششم ج دختران و اسما فرزند محمدآصف از صنف چهارم ب دختران در بخش ابتداییه استند که به عنوان اول‌نمره‌های عمومی مکتب معرفی شدند.

در این برنامه استاد عزیز رویش به عنوان رییس اجرایی موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت از اصولی کردن فضای آموزشی در معرفت سخن گفت و یادآور شد که معرفت با پیش‌فرض رفتار مناسب با دانش‌آموزان و قانونی کردن رویه‌های انضباطی در سال پیش‌رو کار خواهد کرد. استاد رویش گفت: ما با شعار «خشونت نه؛ عطوفت آری» برنامه‌های کاری خود را آغاز کردیم و در سال آینده کسی به دست مسوولان نظم پیپ نخواهد دید و هیچ استادی هم، از هیچ دانش‌آموزی رفتار خلاف اصول معرفت را شاهد نخواهد بود. استاد رویش افزود: کسی که می‌تواند خود را با معیار معرفت هم‌گام سازد، عضو خانواده‌ی معرفت است و کسی که نمی‌تواند با اصول تعریف شده با ما هم‌گام شود، می‌تواند آموزش را در جای دیگر دنبال کند. استاد رویش با اشاره به معیار تعیین شده از سوی اداره‌ی مکتب، یادآور شد که هرگاه کسی که معیار را نتواند پوره کند، و علاقمند ادامه‌ی تحصیل در معرفت باشد، می‌تواند در برنامه‌های تقویتی معرفت شامل شود با پوره کردن معیار، برای سال بعد ثبت نام کند. هم‌چنان ایشان علاوه کرد که دانش‌آموزان باید کوشش کنند، با کسب بالاتر از ۹۰ درصد نمره شامل بورسیه‌ی تحصیلی و جایزه‌ی تحصیلی در معرفت شود. هم‌چنان آقای رویش از راه‌اندازی مسابقه‌ی کتاب‌خوانی در معرفت سخن گفت که به گفته‌ی ایشان هر اشتراک کننده با پرداخت ۵۰۰ افغانی می‌تواند ثبت نام کند و یک جلد کتاب مجانی به‌دست آورد، ایشان خاطرنشان کرد که اشتراک‌کننده‌ها می‌توانند در ۲۲ حوت هم‌زمان با روز شهادت بابه مزاری در امتحان شرکت کنند. آقای رویش علاوه کرد: کتاب «بگذار نفس بکشم» به عنوان کتاب مسابقه تعیین شده‌است که از آن کتاب ۱۰ سوال و هر سوال با ۱۰ جز طرح می‌شود که اشتراک‌کننده‌ها هم به صورت انفرادی و هم به صورت گروهی می‌توانند به سوال‌ها جواب دهند و با حل هر سوال ۵۰۰ افغانی جایزه دریافت کنند.

انور آسایی مدیر لیسه‌ی عالی معرفت با معرفی ساختار معرفت، از پیش‌رفت چشم‌گیر معرفت در ارتباطات با مراکز معتبر آموزشی بین‌المللی سخن گفت و یاآور شد که معرفت را همه در همه‌ی جهان به عنوان یک مرکز معتبر آموزش و پرورش می‌شناسند. هم‌چنان ایشان در کسب بورسیه‌های تحصیلی در دانش‌گاه‌های معتبر سخن گفت و یادآور شد که معرفت در سال گذشته حدود ۴۰ بورسیه‌ی تحصیلی به دست آورده است که تنها در دانش‌گاه امریکایی افغانستان پنج بورسیه‌ی مکمل و حدود ۲۰ بورسیه‌ی پیش‌دانش‌گاهی برای دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل شده از معرفت از دانش‌گاه امریکایی افغانستان به دست آورده‌است که به گفته‌ی ایشان ۸۵ درصد هزینه‌ی بورسیه‌های پیش‌دانش‌گاهی را دانش‌گاه پرداخت می‌کنند. هم‌چنان آقای آسایی از لیسه شدن مکتب سواد حیاتی نیز سخن گفت و یادآور شد: مکتب سواد حیاتی معرفت که پیش از این در سطح متوسطه فعالیت می‌کرد، با تلاش و کوشش آقای مدبر مدیر مکتب سواد حیاتی معرفت، در سال ۹۸ به لیسه تبدیل خواهد شد. در ادامه آقای آسایی دیتابیس معرفت را به معرفی گرفت که به گفته‌ی ایشان تمام  فعالیت‌های دانش‌آموزان در آن ثبت شده و دانش‌آموزان می‌توانند تمام امور رفتاری و آموزشی خود را در آن مشاهده کنند. هم‌چنان ایشان علاوه کرد که کتاب‌خانه‌ی معرفت نیز شامل دیتابیس معرفت است که دانش‌آموزان می‌توانند در فصل زمستان از کتاب‌های مفید استفاده کنند. هم‌چنان آقای آسایی از دو مشکلِ انضباطی و تحصیلی در مکتب یادآوری کرد که به گفته‌ی وی دانش‌آموزان پایه‌های پنجم تا هشتم باید ۶۰ درصد نمره و دانش‌آموزان پایه‌های نهم تا دوازدهم باید ۶۵ درصد نمره کسب کنند تا بتوانند در معرفت ادامه‌ی تحصیل دهند. در بخش انضباطی نیز ایشان گفت: هم‌چنان‌ که سال‌های قبل از دانش‌آموزانی که مشکل رفتاری داشتند و اداره‌ی لیسه از آن‌ها عذر خواسته است، در سال پیش رو نیز آن دسته از دانش‌آموزانی که نتوانند با معیار رفتاری خود را وفق بدهند از مکتب اخراج می‌شوند.

شریف شریفی عضو انجمن اولیا مربیان نیز از مسوولان و استادان در معرفت تشکری کرد و یادآور شد که معرفت به عنوان مرکز آموزش‌های نوین برای همه، از الگوهای مناسب آموزشی برای جامعه بوده است.

تجلیل از روز دانش‌آموز

در حاشیه‌ی برنامه‌ی اعلان نتایج از روز دانش‌آموز نیز تجلیل شد. آصف مهاجر معاون پرورشی لیسه‌ی عالی معرفت گفت که معرفت به عنوان مکان ارزش‌یابی و ارج‌گزاری به رفتار مدنی و آموزش مدنی در عمل نشان داده‌است که برای پرورش انسان‌های خلاق و رهبر یک قدم جلوتر بوده است. در این برنامه اعتبارنامه‌های رییسان شورای دانش‌آموزی بخش پسران و دختران سال ۱۳۹۸ به معصومه احمدی و حسیب‌الله بنایی از طرف مدیریت لیسه داده شد که طبق آن در سال بعد مسوولیت برگزاری برنامه‌های جنبی در معرفت به دوش شورای بعدی است. هم‌چنان در این برنامه به نویسندگان برتر، سخن‌رانان برتر، مناظره‌کننده‌گان برتر، سرگروه‌ها و سرتیم‌های برتر و انضباط‌های برتر هم‌چنان برای اشتراک‌کننده‌های مسابقات ورزشی، در بخش دوش و شطرنج که مقام اول را به‌است آورده‌بودند نیز تقدیرنامه داده شد و از آنان به عنوان بهترین دانش‌آموزان معرفت در بخش‌های یادشده تقدیر به عمل آمد.

گفتنی‌ست که مسابقه‌های نویسندگی، سخن‌رانی و مناظره بعد از امتحانات چهارونیم‌ماهه برگزار شده‌بود که با بررسی همه‌جانبه توسط هیات با صلاحیتی از استادان، بهترین نویسنده‌ها، بهترین سخن‌رانان و بهترین مناظره‌کننده‌ها انتخاب شدند. بهترین سرگروه‌ها و بهترین سرتیم‌ها با انتخاب نگران‌های صنف و بهترین انضباط‌ها با انتخاب مسوولان نظم در بخش پسران و دختران، انتخاب شدند.

احمدعلی حسنی


این صفحه را به اشتراک بگذارید:

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Print this page