نتایج امتحانات سالانه‌ی دوره‌ی ابتدایی در معرفت اعلان شد

نتایج امتحانات سالانه‌ی دوره‌ی ابتدایی در معرفت اعلان شد
زمان 1397/09/21
مکان لیسه‌ی عالی معرفت
برگزار کننده موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت

توضیحات:

چهارشنبه ۲۱ قوس ۱۳۹۷، نتایج امتحانات نهایی دوره‌ی ابتدایی اعلان شد. برنامه‌ی اعلان نتایج که در ایدیتوریم فرانسیس دوسوزا دایر شده‌بود، توسط سرمعلمیت دوره‌ی ابتدایی، آقای آصف رهنورد صورت گرفت.

این برنامه که در حضور اولیا و دانش‌آموزان پایه‌های چهارم، پنجم و ششم برگزار شده‌بود، برای اول‌نمره‌ها، دوم‌نمره‌ها و سوم‌نمره‌های هر صنف از سوی مدیریت لیسه‌ی عالی معرفت تقدیرنامه اهدا شد و این دانش‌آموزان به صورت ویژه مورد تحسین قرار گرفتند.

در حاشیه‌ی برنامه، سرگروه‌ها و سرتیم‌های این پایه‌ها نیز توسط معاونت پرورشی تقدیرنامه دریافت کردند و از سهم‌گیری آنان در بهبودی وضعیت رفتاری و درسی دانش‌آموزان دیگر، سپاس‌گزاری شد.

انور آسایی مدیر لیسه‌ی عالی معرفت، پشت سرگذاشتن یک‌سال آموزشی و کسب موفقیت‌های دانش‌آموزان را برای خود دانش‌آموزان و اولیای آنان تبریک گفت و با ابراز خرسندی از معلم‌ها، خانواده‌ها و دانش‌آموزان ابراز قدردانی کرد. هم‌چنان آقای آسایی از برنامه‌های زمستانی معرفت سخن گفت و یادآور شد هر دانش‌آموزی که احساس می‌کند در درس‌های شان در طول سال با مشکل روبه‌رو بوده‌است و در امتحانات نتیجه‌ی مطلوب به‌دست نیاورده‌اند، می‌توانند جهت ثبت نام در کلاس‌های تقویتی زمستانی معرفت در اداره‌ی ثبت نام، نام‌نویسی کنند. هم‌چنان ایشان اضافه کرد که اگر دانش‌آموزانی می‌خواهند امتحان سویه بدهند، در قدم نخست باید مجموع نمرات‌اش بالاتر از ۹۰درصد باشد و برای آمادگی لازم امتحان سویه در کلاس‌های بالاتر، در کلاس‌های تقویتی زمستانی معرفت ثبت نام کنند.

استاد عزیز رویش از تجربه‌ی سفرش به کشور چین در جمع دانش‌آموزان سخن گفت و خاطرنشان کرد که سفر وی، یک سفر آموزشی بوده‌است که تجربه‌های آن را در اختیار خانواده‌ی معرفت در قالب یک فیلم مستند شریک خواهد کرد. ایشان از دست‌آوردهایش در این سفر نیز سخن گفت و یادآور شد که وی با چند مکتب در چین سند همکاری دوجانبه امضا کرده‌است که طبق آن، دانش‌آموزان معرفت می‌توانند در بورسیه‌های آموزشی در آن مکتب‌ها شامل شده، درس بخوانند. هم‌چنان استاد رویش از تغییراتی در بدنه‌ی آموزشی معرفت نیز سخن گفت و یادآور شد که معرفت به عنوان یک نهاد آموزشی غیر انتفاعی، تعهد دارد که برای یک جامعه‌ی بادانش و بادرایت کار کند. به گفته‌ی ایشان، کسانی که با پرداخت فیس در معرفت می‌آیند، ولی درس نمی‌خوانند، برای سال‌های بعدی ثبت نام نخواهد شد. آقای رویش گفت: هر دانش‌آموزی که نتواند ۶۰ درصد نمره در معرفت به‌دست بیاورد، برای سال بعد ثبت نام نمی‌شود. از سویی آقای رویش یادآور شد: هر دانش‌آموزی که بالاتر از ۹۰ درصد نمره به دست بیاورد، خودبه‌خود شامل سیستم بورسیه‌ی معرفت می‌شود و از فیس آنان به تناسب نمره‌ای که کسب کرده‌است کم می‌شود.

آصف مهاجر، معاون پرورشی لیسه‌ی عالی معرفت، نظم و اصول رفتاری مطابق به فضای آموزشی را یک اصل مهم در معرفت خواند و خاطرنشان کرد که نظم و هم‌یاری آموزشی در معرفت از اهمیت ویژه برخوردار است. ایشان یادآور شد که بهترین سرگروه‌ها و سرتیم‌های هر صنف، با توجه به فعالیت‌های شان در صنف‌های درسی، توسط نگران‌های هر صنف از میان سرگروه‌ها و سرتیم‌های یک صنف، یک سرگروه برتر و یک سرتیم برتر انتخاب شده‌است. به گفته‌ی ایشان آنان باعث شده‌است که نظم در صنف‌ها برقرار باشد و برنامه‌ی آموزشی به صورت اساسی تطبیق شود. در ادامه آقای مهاجر یادآور شد که سرگروه‌ها و سرتیم‌ها، به عنوان بهترین دانش‌آموزان، نه تنها مسوولیت‌های شان را به صورت اساسی انجام داده‌اند، بلکه با دیگر هم‌صنفی‌های شان در امور درسی نیز کمک کرده‌اند.

حبیب پیشتاز مدیر عمومی آکادمی زبان‌های معرفت، نیز از برنامه‌های زمستانی اکادمی زبان‌های معرفت سخن گفت و یادآور شد که زبان‌های فرانسوی، آلمانی، ترکی، انگلیسی و چینایی به صورت اساسی در معرفت تدریس می‌شود. ایشان اضافه کرد که با فراگیری زبان‌های یادشده، بورسیه‌های تحصیلی در کشورهای گوناگون، از طریق اکادمی زبان‌ها قابل دست‌رس است و مدیریت اکادمی در فراهم کردن بورسیه‌های تحصیلی با آنان هم‌کاری خواهد کرد. هم‌چنان آقای پیشتاز از برنامه‌ی ویژه‌ی آموزشی برای کودکان نیز سخن گفت و یادآور شد که برای کودکان صنف‌های گرم، با امکانات ویژه‌ی آموزشی از قبیل، فیلم، صدا و به صورت عملی در نظر گرفته‌شده‌است که توسط استادان با تجربه تدریس می‌شود.

قابل یادآوری است که اعلان نتایج دوره‌های متوسطه و لیسه چندی بعد صورت می‌گیرد که در آن هم‌چنان بهترین‌ها مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

 


این صفحه را به اشتراک بگذارید:

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Print this page