انتخابات ریاست شورای دانش‌آموزی معرفت برگزار شد

انتخابات ریاست شورای دانش‌آموزی معرفت برگزار شد
زمان 1398/08/16
مکان لیسه‌ی عالی معرفت
برگزار کننده موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت

توضیحات:

انتخابات ریاست شورای دانش‌آموزی برای سال آموزشی ۱۳۹۹ برگزار شد. طبق معمول در این انتخابات نامزدان ریاست شورای دانش‌آموزی از بخش پسران و دختران به مبارزات انتخاباتی پرداختند و در وقت معینه به شیوه‌های گوناگون کمپاین کردند: نصب پوسترها، سخنرانی‌، مناظره و تشریح برنامه‌ها در صنف‌ها. هر کدام به دنبال جلب اعتماد دانش‌آموزان برای کسب رای بودند. در بخش پسران سه تکت به ریاست سه تن از دانش‌آموزان (محمدرضا حسینی، محمدهادی اکبری و فرید احمدی) برای احراز ریاست شورای دانش‌آموزان پسران و سه تن از بخش دختران (زهرا رحمانی، الهه علی‌زاده و پروین فرزام) برای احراز پست ریاست شورای دانش‌آموزان بخش دختران  به رقابت پرداختند.

در آغازین روزهای مبارزات انتخاباتی فرید احمدی از شرکت در انتخابات انصراف کرد و سایر کاندیدان همچنان در کمپاین‌ها شرکت کردند و از برنامه‌های شان با دانش‌آموزان سخن گفتند. روز چهارشنبه ۱۵ عقرب به عنوان دوره‌ی سکوت اعلان شده بود و کاندیدان و تکت‌ها ضمن اینکه حق نداشتند دست به کمپاین بزنند، موادهای کمپاینی و پوسترهای تبلیغاتی شان را از صحن مکتب جمع‌آوری می‌کردند.

روز پنج‌شنبه ۱۶ عقرب راس ساعت ۱۱ قبل از ظهر پروسه‌ی رای‌دهی عملاً آغاز شد و دانش‌آموزان فرصت و مجال آن را یافتند که به کاندیدای مورد نظر شان رای دهند. پروسه‌ی رای‌دهی با حضور اعضای کمیسیون و نمایندگان کاندیدا به صورت منظم و شفاف به پیش رفت. بعد از ختم رای‌دهی پروسه‌ی شمارش آرا نیز با حضور نمایندگان کاندیدان و اعضای کمیسیون صورت گرفت. ابتدا آرای معتبر از آرای باطل تفکیک و سپس آرای کاندیدان شمارش شدند.

در این دور انتخابات شورای دانش‌آموزان ۱۹۷۳ تن از دانش‌آموزان واجد شرایط اشتراک داشتند. در بخش دختران، الهه علی‌زاده ۳۶۸ رای، زهرا رحمانی ۲۷۳ رای و پروین فرزام ۲۳۶ رای به دست آوردند و ۲۴ رای باطل و ۲ رای سفید نیز وجود داشت. در بخش پسران، محمدرضا حسینی ۵۴۹ رای و هادی اکبری ۴۶۱ رای به دست آوردند. همچنان ۵۴ رای باطل و ۶ رای سفید وجود داشت. در فرجام محمدرضا حسینی با کسب ۵۴۹ رای به ریاست شورای دانش‌آموزان بخش پسران و الهه علی‌زاده با کسب ۳۶۸ رای به ریاست شورای دانش‌آموزان بخش دخترها رسیدند.

علی مهدوی

 


این صفحه را به اشتراک بگذارید:

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Print this page