تجلیل از روز جهانی معلم در معرفت

تجلیل از روز جهانی معلم در معرفت
زمان
مکان ادیتوریم فرانسیس‌دوسوزا
برگزار کننده موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت

توضیحات:

شنبه ۱۳ میزان ۱۳۹۸، لیسه‌ی عالی معرفت، در یک برنامه‌ی با شکوهی از مقام معلم تجلیل کرد. این برنامه که در ایدیتوریم فرانسیس‌دوسوزا برگزار شده‌بود، در آن شماری از دانش‌آموزان، آموزگاران، کارمندان اداری لیسه و موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت، شماری از مسوولان امنیتی حوزه‌ی سیزدهم و آمرین معارف ناحیه‌ی سیزدهم حضور داشتند.

برنامه‌ی تجلیل از مقام معلم که با عنوان “معلم؛ چراغ آگاهی” راه‌اندازی شده‌بود، با سخن‌رانی، اجرای ترانه، مسابقه‌ی معلمان، نمایش تیاتر، تقدیر از معلمان و کارمندان و نمایش‌گاه صنایع دستی دانش‌آموزان همراه بود. زهره فتح‌زاده به نمایندگی از استادان در این برنامه سخن‌رانی کرد و ضمن تبریکی روز معلم، از وضعیت نامناسب معلم در افغانستان صحبت کرد. وی خاطر نشان کرد که در حال حاضر به مهم‌ترین دغ‌دغه‌ی معلمین که مساله‌ی اقتصادی و کفاف خانواده است، توجه لازم نمی‌شود. او یادآور شد که معلمین با تمام زحمت و تلاشی که برای آموزش می‌کشند، باید در معرض توجه جدی دولت و مردم باشد.

هم‌چنان در این برنامه، ترانه‌های «نزن نزن؛ تازیانه را بمان…»، یک ترانه‌ی هزارگی، ترانه‌ی «پنسیلم آتش گرفت با زغال خود» و ترانه‌ی «الفبا؛ اَ اِ اُ» توسط گروه ترانه‌خوانی معرفت اجرا شد و در جریان برنامه از معلمان دیپارتمنت‌های اصول صنفی الف و ب، ابتدایی الف و ب، زبان و ادبیات، ریاضی-فزیک، علوم طبیعی و علوم انسانی، بورد امتحانات و ارزشیابی و کارمندان اداری، خدماتی و امنیتی لیسه و موسسه به اهدای تقدیرنامه و تحفه تقدیر شدند.

نمایش تیاتر «نقال ناکام مطلق است» نیز توسط دانش‌آموزان معرفت به کارگردانی شازیه حاجی‌زاده اجرا شد که در آن از نتیجه‌ی منفی و ناکارآمد «نقل» در جریان امتحانات به مخاطبین نمایش اجرا کردند. هم‌چنان مسابقه‌ی معلم نیز با اشتراک ده تن از بخش‌های مختلف لیسه و موسسه، پی‌گیری شد که طبق آن هر معلم برگه‌ای که در آن اسم مسابقه نوشته‌شده بود، بر می‌داشت و بر اساس آن اجرا می‌کردند. در برگه‌های موجود، خاطره، صحبت کردن به زبان انگلیسی، تایپ کردن، زمزمه کردن، دکلمه شعر، نواختن گیتار و… گنجانیده شده‌بود.

در برنامه‌ی تجلیل از روز جهانی معلم شماری از استادانی که در ارزیابی‌های آموزشی و تربیتی، بلندترین امتیاز را به‌دست آورده‌بودند نیز به صورت ویژه تقدیر شدند. طبق آن از هر دیپارتمنت یک استاد و از بخش اداری لیسه نیز یک نفر معرفی شدند. از دیپارتمنت‌های هشت‌گانه‌ی معرفت، سمیه جعفری از دیپارتمنت اصول صنفی الف، گل‌شاه محسنی از دیپارتمنت اصول صنفی ب، نجیبه احمدی از دیپارتمنت ابتدایی ب، نظیره رستمی از دیپارتمنت ابتدایی الف، علی‌خان حیدری از دیپارتمنت علوم انسانی، شمسیه عارفی از دیپارتمنت زبان و ادبیات، حمیده فیضی از دیپارتمنت علوم طبیعی، محمدحسین احمدی از دیپارتمنت ریاضی-فزیک و از بخش اداری لیسه، سکینه حیدری آمر نظم دختران بودند که در جشن ام‌سال معلم در معرفت، به عنوان معلمان نمونه و برتر تقدیر شدند.

هم‌چنان آمر حوزه‌ی تعلیمی ناحیه‌ی سیزده، آمر حوزه‌ی سیزدهم و آمر امنیت این حوزه از سوی ریاست اجرایی موسسه تقدیر شدند و در مقابل، آقای بشیر داوری آمر حوزه‌ی سیزدهم، از استاد رویش با اهدای یک «چپن» به عنوان معلم نمونه قدردانی کرد.

یکی دیگر از نوآوری‌های جشن ام‌سال معلم در معرفت راه‌اندازی نمایش‌گاه صنایع دستی دانش‌آموزان بود که بعد از ختم برنامه‌ی رسمی توسط عزیز رویش سرپرست اجرایی موسسه‌ی ارتقای ظرفیت مدنی معرفت افتتاح شد و با استقبال خوب حاضرین رو‌به‌رو شد. غرفه‌های نمایش‌گاه به کمک آموزگار حرفه‌ی هر صنف آماده شده بود که در آن از خلاقیت‌ها و تولیدات دستی دانش‌آموزان رونمایی شد. در غرفه‌های نمایش‌گاه، کارهای دستی، عکس، دست‌مال‌های گل‌دوزی شده، غذاهای محلی گوناگون پخته‌شده و طرح‌های ساختمان و خانه به نمایش گذاشته شده‌بود.

برنامه‌ی تجلیل از روز معلم در معرفت، با پیام اعضای انجمن‌های ریاست شورای دانش‌آموزی و بازدید از نمایش‌گاه دانش‌آموزان معرفت پایان یافت.


این صفحه را به اشتراک بگذارید:

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Print this page