پرنده‌ای در قفس باورها؛ زن

پرنده‌ای در قفس باورها؛ زن

مارینا مصلح، صنف نهم ج دختران

۲۰ ثور ۱۳۹۷

819 بار


این صفحه را به اشتراک بگذارید:

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Print this page

زندگی هم‌چون پرنده‌ی بی‌بال و پر است که ما آن‌را بال و پر می‌دهیم!

در وادی این زندگی، پرندگانی نفس می‌کشند که هوای پر کشیدن در فضای دور از محدودیت به سر دارند. این پرندگان، موجودی به نام زن است. موجوداتی که با نسبت دادن به صفت‌های گوناگون در طول زمان، قوت پر زدن از آنها را گرفته‌اند. در میان این جمع پرندگان منم حضور دارم و هوای مسموم کننده‌ی افکار ناروای حاکم در این وادی حال و هوایم را گرفته است.

هرچند من مجبورم قناعت کنم، باور کنم که زن هستم، دختر هستم و به زن بودنم قانع باشم؛ ولی تا چی وقت؟ زن ذهنیت دارد، زن زندگی دارد، زن آرزو دارد، چرا این ذهنیت که «زن نمی‌تواند» تا هنوز وجود دارد و بر زبان‌ها جاری‌ست؟

همه‌ی شما زنان و مردان این ذهنیت پوچ را در مورد قلب پاک و معصوم یک زن دارید! به آن ظرفیت پذیرش واقعیت‌های که تا هنوز شما آنها را پنهان کرده‌اید چرا نمی‌خواهید برسید. باید بدانید که زن غرور دارد، زن دل دارد، زن خواهان توجه انسانی به کرامت‌های انسانی خود است. احترام به زن احترام به انسانیت و شخصیت اخلاقی هر فرد است، چرا هنوز که هنوز است زن‌ها طعمه‌ی حقارت و پستی در میان افکار زمخت جمعیت حاضر در این وادی می‌شود؟ چرا همه‌ی ما نمی‌خواهیم چنین ذهنیت و دید نا درست را نسبت به یک زن از بین ببریم که زن نمی‌تواند و یا زن باید شرم داشته باشد، شرم از چه؟ از زندگی کردن در سایه‌ی انسانیت؟ از پیشرفت یا دفاع از حقوق فردی؟ از چه باید شرم داشته باشد؟

ای عزیزانم! دیگر ذهنیت قدیمی و پوچ تان را نسبت به یک زن ترک کنید، زن موجود پاک و با لیاقت است، به زن احترام کرده اجازه دهید تا با خلاقیتش بازوی دست تان باشد، دیگر زن را به زن بودنش محدود نکنید، تا برای تان اعتماد خلق کند، به شما امید به بار آورد. پس باید با یک درک درست و رهایی از افکار نا روای سنتی، ذهنیت کهن و خفت‌بار مان نسبت به زن را ترک کنیم.

 

 

 


نظر شما چیست؟